Jak prožít rok 2009…

( z interview  pro Olomoucký Večerník ze dne 5.1.2009 )      

Nový rok je tu, čerstvý jako zimní vzduch, když teplota klesá pod nulu a plný očekávání a tužeb, stejně jako mysl mnoha dospělých, kteří neodrostli dětsky naivním přáním… Čekají…Ježíškovsko-Santa Clausovské zázraky, Někoho či Něco, co je spasí a vytrhne z šedi dnů a smutku nocí; vílu,která mávnutím proutku promění chatrči na zámek, chrápajícího cizince na prince, zlou tchýni na pohádkovou babičku a bručícího souseda na dědu,co má v kapse pár oříšků…Nekonečné žádosti a nekonečné sliby..co všechno chceme, aby bylo od nového roku jinak…

A pokud možno, aby nám to onen mocný Někdo nadělil…a pokud ne abychom to na Něj mohli svést: „je tak nespravedlivý, jiným naděluje a mně ne!“

A tak se chytáme všeho co přichází, Spasitelé byli vždycky v kurzu, ať už jimi byli kněží, noví vládci kteréhokoli –ismu, politici, či jiní zbabělci, co se schovávají za hlas lidu a řeší své vlastní touhy.. Jenže pravdou je, že nás nespasí ani prognózy ekonomů ani astrologické ukazatele hvězdného tance v příštím roce. To jen populisté hlásí do světa obecné tendence, ale k ničemu to není, stejně jako předpověď počasí. Bude jasno až polojasno, střídavě oblačno, místy zataženo, ve vyšších oblastech udeří přízemní mrazíky… Vtipné? Jenže tak to přesně je, pro každého z nás bude jiný rok. Nebo znáte někoho, komu se děly tytéž věci celý rok jako vám? Každý z nás je přece jiný a má odlišnou Cestu životem, a astrologie je individuálním průvodcem pro ty, kteří chtějí růst a žít v souladu se svým osudem zapsaným v mapě zrození a ne berličkou pro alibisty, aby se měli za co schovávat („vždyť nám přece hvězdy nepřály!“)

 A tak se musíme spasit sami.

 Očistit se, začít znovu a jinak, setřepat ze sebe prach z cest, co nikam nevedly, zbavit se lží, kterým jsme chtěli věřit, lidí,kteří nás táhnou do pekel, životního stylu, který byl pro nás dobrý před lety a nebo nikdy,ale teď už ne..

 Dozrajeme-li natolik, že se staneme skutečně dospělými (nezávisle na věku) pozná se to tak, že přestaneme obviňovat - okolnosti, minulost, kterou jsme prošli (a která je mrtvá) lidi kolem nás, naše rodiče, partnery, vládu, hvězdy….protože NIKDO ZA NIC NEMŮŽE. Každý je tím, kým je a nikoho nemůžeme změnit.  KAŽDÝ MÁ SVOU CESTU.

A čím dřív si zvykneme na to, že ta ropucha odvedle není zakletá princezna a z toho lenocha za pecí chytrého Honzu nevykřešem; na to,že nejsme tím, kdo má trestat lakomou Barku a proměnit zákeřného slizouna na kámen, tím líp. A budeme-li v koutě čekat na střevíček, naše příležitosti odvane čas a možná to Zvíře, které nám léta ničí život není princ a my jej nikdy neosvobodíme…zůstane navždy darebákem co zneužívá Krásku..

Ztráty iluzí našich dětinských snů jdou ruku v ruce s naším Osvobozením a kdo je nedokáže obětovat, bude vždycky svými nenaplněnými tužbami trpět. Propadne západnímu kultu mládí a stane se trapným, když léta klepou na dveře a za nimi se marně krčí Moudrost a Prozření zbytečného trápení. Pravdou je, že v této zemi, kde není hlad ani válka, kde nepadají domy pod kletbou uragánů, je mnoho těch, jejichž starosti jsou ve skutečnosti jen zlostným dupáním dětských polobotek : „ já chci!“

 Máme Dar života, schopnost rozhodovat se a přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí,  a najdeme-li odvahu dívat se kolem sebe na Znamení, pátrat v hlubinách svého nitra, věštbách či hvězdných poselstvích svého horoskopu a hledat tak svou pravou Cestu…máme ten nejlepší předpoklad začít Nový rok a Nový život právě v této chvíli..a pak jsou nám hvězdy nakloněny, neboť hvězdy a bohové přáli vždycky těm statečným…

 

                                                                       Krásný nový rok   

 Klaudie

 …………………………………………………………………………………………………..

A i pro ty, kteří neznají svůj vlastní horoskop, mám pár nápadů, jak co nejlépe prožít tento rok….tentokrát OD moudrosti jednotlivých znamení:

 

Poselství od Raka a Kozoroha:

Ať už máte slunce a planety v jakémkoli hvězdném znamení od berana až po ryby

dopřejte si každý den alespoň malou chvíli o samotě, vždyť sami se sebou jsme v té nejlepší společnosti a můžeme navázat niterný vztah se svou duší, svou božskou podstatou..

 

Poselství od Berana a Střelce:

Každé ráno, těsně před tím, než skočíme rovnýma nohama do tohoto spletitého světa se můžeme cítit jako bychom se znovu narodili, nevinní a svěží..a tak než začnete věci „řešit“ dejte si načas, zahajte otázkou : „ je skutečně potřeba se Tímto zabývat?“ často totiž hlouposti bereme příliš vážně, stejně jako sebe sama..

 

Poselství od Štíra a Ryb:

Každý večer usínejte s pocitem „Malé smrti“ rozlučte se v duchu se všemi a se vším světem, i s jeho starostmi, stejně jako poslední den roku…a zítra začnete znovu a líp..

 

Poselství od Blíženců a Vah:

Mějte oči, zvláště svůj vnitřní zrak, doširoka otevřené; celý náš život je nepřetržitým sledem Příležitostí a Krásy, jen je umět vidět a ocenit..

 

Poselství od Panny a Vodnáře:

Všímejte si lidí, kteří vás štvou, jsou to ti nejlepší učitelé pro vás, zrcadlí totiž věci, které sami před sebou skrýváme v temnotě svého nitra…

 

Poselství Býka a Lva:

A to nejlepší nakonec – každý den,bez výjimky si dopřejte něco hezkého, věc, zážitek, dojem; cokoli máte rádi a učiní vás šťastnými; často to bývají malé věci s velkým dosahem ..

Něco, pro co stálo ten den žít, něco co nám přinese radost a hvězdný třpyt do očí…

>>> jít zpět