Celostátní výstava Květy

KVĚTY 2009 

Umění mezi květinami  13. celostátní výstava

Letošní výstava Květy se vyvedla nadmíru skvěle. Již od čtvrtka se na výstaviště hrnuly davy návštěvníků – přišlo jich bezmála třicet tisíc ... Hlavní květinová expozice vytvořená v duchu tématu Umění mezi květinami byla návštěvníky hodnocena jako jedna z nejlepších v posledních letech. Centrální plocha v podobě rozlehlého parku s květinovými záhony,fontánou a uměleckými plastikami poskytovala i možnost posezení… Mezi květinami se velmi pěkně vyjímaly obrazy z Olomouce. Na zahájení výstavy přijel spolu s předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou vietnamský velvyslanec Vuong Thua Phong a čínský Charge d' Affaires v Praze pan Cai Ge.

          předseda                                                                                                                                         

         Ojedinělá výtvarná díla

Malířka, mystička a astroložka Klaudie Šindelářová překvapila zcela novou výtvarnou metodou. Spojila totiž výtvarně dokonalé velkoformátové fotografie technikou originální koláže s kresbou či malbou a přírodninami. Vzniká tak nový, svébytný výrazový prostředek, kdy fotografický obraz plynule přechází do malby, realita se „vpíjí“ do imaginace.

 „Pro Fotografické obrazy hledám základ v přírodě a vyjádření ponejvíce přírodními materiály…odtud tedy značka mých fotografických obrazů SigNature…“ vysvětluje autorka pohnutky své tvorby.„Pokouším se zachytit Krásu, kterou potkáváme…zastavit okamžik, onu chvíli, která je nekonečná…“dodává.

 S tvorbou se můžeme setkat nejen na výstavách, ale především v její vlastní umělecké dílně a galerii SigNature v Olomouci.

 

                                                                               Z článku na webu VÝSTAVIŠTĚ Lysá nad Labem

>>> jít zpět